Zgłoś wydarzenie

PROJEKT WSPIERANY PRZEZ

KALENDARZ WYDARZEŃ


<<CZERWIEC>>
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

PROMOCJE

Damska koszulka Dare 2b  

79Zł / 39,90 Zł

Koszulka termoaktywna Dare 2b  

79Zł / 39,90 Zł
15.06 - 16.06 Rytro - małopolskie
Biegi w Rytrze po szlakach Beskidu Sądeckiego na dystansach: 11 km, 30 km, + 55 km, biegi dla dzieci, nordic walking
Adres: Rytro, Rytro Hotel Perła Południa
Oczekiwana liczba uczestników: 800
Typ imprezy: festiwal
Cykliczność: co tydzień
www strona wydarzenia: www.biegwierchami.pl
Email organizatora: visegradmedia@gmail.com

Corno Owca – cbieg na dystansie 11 km - odwiedzisz ryterskie wiatraki, pod którymi pasą się owiecki,  strawersujesz Kanarkówkę i piękną polanę Wdżary Niżne z której to już zakosami jak jakaś źmija czy inna gadzina zaczniesz zbiegać w kierunku Roztoki Wielkiej i mety. Pytosz ile do góry, a ile na dół? Ano równiutko po 394 m, bez tragedii, tak żeby dać radę biec. Złapanie biegowego bakcyla gwarantowane.

Waligóra - 30km – „(…)Pamiętej basiorze bury, nie tykej Waligóry!(…)” -  tak o sobie będą mogli mówić wszyscy Ci którzy zaliczą piękną 30-to kilometrową pętlę wokół Rytra. Krótko? Ponad 10km biegu na wysokości przekraczającej 1000 m npm z widokiem na Tatry. Więcej? Wieża widokowa na Radziejowej 1265 m npm – najwyższym szczycie Beskidu Sądeckiego, halizna na Złomistych Wierchach, Schronisko na Przehybie, Szkoła nad Obłokami, kurna chata Babci Nowakowej z widokiem na Kicarz, bunkier na Połomii i Rezerwat Wietrzne Dziury. Już dziś zapisz się na Bieg Wierchami i zostań legendarnym Waligórą! Pytosz o liczby to odpowiadam. Ponad 1100m do góry i ponad 1100m na dół na 30 kilometrowej pętli.

UltraVisegrad 55km+ - W nocy/ nad ranem przewieziemy Cię do Starej Lubovni na Słowację pod średniowieczny hrad, który niegdyś bronił południowej granicy Rzeczpospolitej. Start nastąpi o godzinie 6 rano po czym biegowo zwiedzisz skansen i czerwonym, a dalej żółtym szlakiem udasz się w kierunku Oślego Wierchu 865 m npm. Tuż za nim bo za ok. 2,5 km przeżyjesz de ja vu z Visegrad Maratonu (jeśli biegłeś) albo Cię olśni bo wbiegniesz na Przełęcz Vabec 750 m  npm z kapitalnym widokiem na Tatry. Dalej pobiegniesz pięknymi, potężnymi górskimi łąkami nad Jarabiną i Litmanovą w  kierunku Medvedelicy 888 m npm. Tuż za tą ostatnią górą zbiegniesz do Sanktuarium Maryjnego na Górze Zvir. Następnie rozpoczniesz krótki zbieg w kierunku Litamnovej tuż przed którą odbijesz w prawo w kierunku Ostrych Skałek będących częścią Pienińskiego Pasma Skałkowego. Wśród malowniczych, wyniosłych skał i skałek będziesz biegł w kierunku granicznego Szczobu 936 m npm na zboczach którego zlokalizowana jest tajemnicza budowlą. Po zdobyciu Szczbu szlakiem niebieskim biegniesz w kierunku Przełęczy Gromadzkiej od której Twoim towarzyszem podróży będzie szlak czerwony, który przez Przełęcz Obidza 930 m npm, Wielki Rogacz 1182 m npm, Przełęcz Żłobki 1106 m npm), Radziejową 1266 m npm, Złomiste Wierchy 1224 m npm dobiec do Schroniska na Przehybie 1150 m npm. Stąd będziesz musiał się cofnąć ok. 1 km czerwonym szlakiem w kierunku Wielkiej Przehyby 1191 m npm tuż przed którą skręcisz w lewo na szlak niebieski, który zaprowadzi Cię przez Wietrzne Dziury 1028 m npm na Polanę Wdżary Niżne i dalej na Kanarkówkę 671 m npm by przez wiatraki, bunkier sprowadzi Cię do Rytra. W Rytrze przekroczysz Poprad suchą nogą i skierujesz się na Wysoki Most w Dolinie Życzanowskiej skąd atakować będziesz Makowicę  948 m npm. Jak już zdobędziesz Makowicę to wyżej tego dnia nie będziesz bowiem szlakiem niebieskim udasz się na spotkanie z szlakiem czerwonym, który doprowadzi Cię do Schroniska na Cyrli za którym ok. 300m skręcisz z szlaku w prawo i przyjemną drogą stokową wśród bukowego lasu pobiegniesz zdobyć ruiny ryterskiego zamku z których będzie już widać Hotel Perła Południa i czekającą na Ciebie metę.

Bieg Rogasia - Specjalnie dla Waszych dzieci, ale i dla Was organizujemy Bieg Rogasia, który umili pobyt Waszym pociechom oraz zaszczepi w nich ducha sportowej rywalizacji. Oczywiście Bieg Rogasia jest bezpłatny z limitem uczestników w wysokości 50. A żeby rywalizacja odbywała się na właściwym poziomie to Wasze pociechy w wieku od przedszkola do Opola… chciałem napisać 6 klasy podzielimy na trzy grupy wiekowe: Przedszkolaki, klasy I-III oraz IV-VI.

Rajd Nordic Walking - Jak co roku dla osób, które nie zdecydują się na start w Biegu Wierchami przygotowaliśmy Rajd Nordic Walking. W trakcie rajdu uczestnicy nie będą ze sobą konkurować, gdyż bardziej skupimy się na aktywnym spędzeniu czasu w połączeniu z nauką poprawnego korzystania z kijków trekkingowych czy do nordic walking. Trasa zostanie poprowadzona spod Hotelu Perła Południa do kapliczki pod Kramarką i z powrotem. Pomachajcie kijami, spalcie trochę kalorii, odciążcie stawy i budujcie masę mięśniową.

https://www.youtube.com/watch?v=oeF5mDCF79M

 


web © 2014-18 MM Sound & Global Net