Zgłoś wydarzenie

PROJEKT WSPIERANY PRZEZ

KALENDARZ WYDARZEŃ


<<LIPIEC>>
            1
2345678
9101112131415
1617
1819202122
23242526272829
3031          

PROMOCJE

Damska koszulka Dare 2b  

79Zł / 39,90 Zł

Koszulka termoaktywna Dare 2b  

79Zł / 39,90 Zł

Dotyczy wydarzenia: 02.09 - II Regatta Cross-MOL

W sobotę 3 września na terenie Miechowickiej Ostoi Leśnej w Bytomiu-Miechowicach odbyła się II edycja zawodów biegowych pod nazwą Regatta Cross-MOL organizowanych przez Stowarzyszenie Miechowicka Grupa Biegowa. Cross, czyli bieg na nierównym i niestabilnym terenie. MOL – czyli Miechowicka Ostoja Leśna, która jest Zespołem Przyrodniczo-Krajobrazowym, gdzie rosną rodzime i egzotyczne gatunki drzew. Biegacze mieli więc okazję ulec urokowi lasu i podziwiać liczne zapadliska, wąwozy, kotliny i wzniesienia, gdzie można poćwiczyć podbiegi, a także łąki i polany oraz liczne strumyki, tworzące w kilku miejscach niewielkie malownicze stawy porośnięte roślinnością. Podczas biegu można stanąć „oko w oko” z licznie występującymi gatunkami zwierząt takimi jak: sarna, dzik czy lis. A także jak trafnie zauważyła zwyciężczyni nagrody głównej w losowaniu, także wiewiórkę :)

W dniu w którym odbywały się zawody, pogoda nie była idealna, ale brak słońca to dla biegaczy dobra wiadomość. Zawodnicy pokonali dystans 10 km leśnymi ścieżkami bez deszczu. Start usytuowany został na terenie boiska „Dołek” i o godzinie 11 ponad 230 biegaczy ochoczo ruszyło na trasę biegu. Trasa została bardzo dobrze zabezpieczona, a w newralgicznych miejscach stali członkowie Miechowickiej Grupy Biegowej, którzy dbali o to żeby nikt się nie zgubił i przy okazji gorąco dopingowali biegaczy.

Przed i po biegu czas zawodnikom i kibicom umilał zespół Żywica, który zagrał świetny koncert z muzyką reggae.

Pierwszy na mecie pojawił się Piotr Mrachacz z Miechowickiej Grupy Biegowej z czasem 34 minuty i 37 sekund. Z jego sukcesu chyba najbardziej cieszyła się mama, która także biega z MGB.

„Żałuję, że II Regatta Cross-MOL już za nami. Każdy bieg przynosi mi sporo radości, ale ten był wyjątkowo radosny, mimo niespecjalnej, trochę smętnej pogody. Nie mogę się już doczekać przyszłorocznego – powiedziała Dorota Mrachacz.

Impreza zebrała bardzo dobre opinie, uczestnicy chwalili dobrą organizację i miłą atmosferę:

„kapitalna trasa, bardzo dobra organizacja”, „świetna impreza, bardzo miłe powitanie, sympatyczni ludzie... Za rok z miłą chęcią przyjadę”, „impreza super, dobra organizacja, trasa jak najbardziej OK :) i dzięki za ciepłą herbatkę przede wszystkim :)” To tylko niektóre opinie zadowolonych biegaczy.


web © 2014-18 MM Sound & Global Net